Umístění Obrázku Veroniky Lahrové

Pěknou a velice záslužnou byla společná akce Spolku Patron v neděli 5.6.2011. To jsme provedli umístění kompletně opravené drobné památky Obrázku Veroniky Lahrové v Šindelovém dole. Malovaný obrázek i tabulka s textem byly sundány 14.11.2010 p.Novákem, Halbigem a Endlerem. Za nové , nádherné provedení vděčíme panu Zdeňku Lehrochovi. Jak shora řečeno dohodli jsme se ve stanovený termín na srazu u Sedmitrámového mostu. Počasí nám přálo, nálada výborná – ovšem jen do příjezdu terénním autem p.Poláčka k uzamčené závoře. Povolení k vjezdu i klíč k závorám máme, ale po prvním pokusu o odemčení závory o tom vznikly pochyby! Když si každý vyzkoušel, že „ten klíč tam opravdu nepasuje“ telefonuji panu hajnému o radu. Ochotně mi sdělil, že tak je ještě „starý zámek“ do kterého náš klíč nemůže pasovat. Jedeme tedy do hájovny, kde nám je zapůjčen příslušný klíč a zpět k závoře. Tentokrát je vše bez problému, takže zajíždíme kam se dá, tam berem obě tabule, nářadí, nezbytný skládací žebřík a za chvilku jsme na místě. Část účastníků na nás tam již čeká.

Provádíme umístění malovaného obrázku i tabule s textem, cvakají spouště fotoaparátů, ještě skupinové foto na památku a vracíme se k ústí Šindelového potoka.

Tady zjišťujeme špatný stav Langeho kříže, který po dobrodružném přebrodění řeky se žebříkem (viz obr. č. 6) sundáváme a beru jej na opravu (viz obr. č.7).

Opravou Obrázku Veroniky Lahrové byl obnoven další pomníček Jizerských hor z kategorie rodinného stříbra.

Poděkování patří zejména pan Zdeňku Lehrochovi za zhotovení obrázku i textu na tabulce, jakož i všem, kteří přišli a „byli přitom“!

 

[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}