Pomníčky v bučinách

V neděli 21. července 2013 ráno jsem se vracel z kouzelného širáku na Smědavské hoře zpět do Bílého Potoka. A tak jsem samozřejmě prověřil stav pomníčků, které v této oblasti jsou.

Kříž leteckého neštěstí na Smědavské hoře měl štěstí. Sněhem ulomený vršek smrku, který spadl na rameno kříže, ho nijak nepoškodil. A další dobrá zpráva je, že všechny mnou navštívené pomníčky (Richterův kříž, Preislerův kříž i Schmidt-Gustlův kříž) jsou ve výborném stavu.

Velikým a hodně příjemným šokem pro mě ale byl stav Richterovy cesty. Cesta, o které jsem se i v Patronu vyjádřil, že po veliké povodni v roce 2010 je neschůdná a tím i navěky ztracená, je opět ve skvělém stavu. Sice na pro a auta a „normální“ cyklisty, ale (a tím lépe) pro pěší turisty. Jak jsem se od Ing. Kučery dozvěděl, cestu opravily Lesy České republiky, lesní správa Frýdlant.

A já z tohoto místa rád vyslovuji jménem všech, kteří mají tento kout Jizerek rádi, obdiv a poděkování „Lesům“. Ještě jednou tisíceré dík za skvěle odvedenou práci.

 

[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}