Horská slavnost na Smrku

V sobotu 21.9. se na Smrku konala Horská slavnost. Při této příležitosti byla odhalena bronzová replika původního reliéfu na Pamětním kameni Theodora Körnera. Slavnost neprovázelo úplně přívětivé počasí. Již od rána lilo a později sice chvílemi přestalo, ale přesto se slavnostní odhalení neobešlo bez deštníků. Ale nedá se říct, že by účast byla malá, několik desítek skalních turistů i v nepříznivém počasí vystoupilo na Smrk, aby se této slavnosti mohli zúčastnit. I já jsem ráno přemýšlel (když jsem koukal ven, jak leje), zda vyrazit, ale o víkendu je škoda sedět doma.

První částí programu bylo odhalení bronzové repliky původního reliéfu Theodora Körnera. Za Spolek Patron zde promluvil Zdeněk Buriánek, který na začátku řekl něco o básníkovi Körnerovi a pak i o historii a nálezu samotného reliéfu. Po něm promluvil krefeldský podnikatel a maji-tel společnosti CiS-Gruppe, Peter M. Wöllner, který sponzoroval vyrobení repliky původního reliéfu. Samotné slavnostní odhalení pak zařídila místostarostka Nového Města pod Smrkem R. Žáková. Slavnostnímu odhalení bylo přítomno i několik členů Spolku Patron, celkově asi sedm, což na počasí, které v sobotu panovalo, není myslím špatné. 

Po odhalení následoval program u rozhledny (od památníku na ni bylo i vidět, i když špatně), kde další program zajistila hudební skupina Zlatý holky. Musím je obdivovat, protože na venkovní koncert, i když pod střechou rozhledny opravdu nebylo vhodné počasí. Naštěstí se bylo možné občerstvit v blízkých stanech. Nejvíce šel na odbyt svařák, stánek nabízejí pivo moc obležený nebyl.

Poslední částí programu bylo odhalení pamětní desky Karlu Jeřábkovi, bývalému starostovi Nového Města pod Smrkem, který se zasloužil o výstavbu nové rozhledny, které letos je již 10 let. Celkově nebyla akce špatná i když kvůli nepříznivému počasí nebylo zdaleka tolik lidí jako třeba před 10 lety na slavnostní otevření rozhledny.

Za dodání fotografií děkuji Láďovi Řezáčovi.


[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}