Vzpomínkový výlet k památce Emila Nováka

V sobotu 11. dubna Spolek Patron pořádal každoroční vzpomínkové setkání u pamětní desky Emila Nováka na Věži Grálu. V Bílém Potoce u nádraží se nás sešlo celkem patnáct. Jedna skupinka s dětmi šla přímo nejbližší cestou po žluté značce podél Hájeného potoka, zbylých deset výletníků s jedním pejskem šlo přes památku Achima Šipla a památky řezníka H. Hermanna.

Cestou jsme čtyřikrát křižovali trasy singltreku. U Hubertky jsme si prohlédli kříž na Strážním buku. Pokračovali jsme nahoru po červené a krátce jsme se zastavili u Buku anděla strážného. O kousek dál nás překvapil nový křížek na balvanu označujícím Pramen hraběnky Marie. Od Tišiny jsme klesali šikmo svahem ke Strážci Grálu a Věži Grálu.
¨
U památky Emilia Nováka jsme se sešli se čtyřčlennou skupinkou, která šla údolím Hájeného potoka. Zavzpomínali jsme, posvačili a prohlíželi protější svah Smědavské hory se stále ještě zasněženými trasami mur, které tam projely před 5 roky.

Do Bílého Potoka jsme se vraceli kolem Věže rytířů na dohled od skály Parsifal a dále kolem Bártlovky. Potěšili jsme se pěkně udržovanými kříži v obci. Byl opravdu krásný slunečný jarní den. Všichni jsme si ten příjemný výlet užili.

[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}