Pomníček Medka a Musila

V kartotéce Emila Nováka jsem také nalezl záznam o tragické události v Dolním Vítkově při níž zahynuli dva lidé - Vladimír Medek a Miroslav Musil. Stalo se to při dopravní nehodě dne 23.7.1971. Na pomníčku, který jsem zatím nenalezl protože jsem se pokaždé soustředil na pomníky Czoma a Pfohla, má být tento nápis:

Vl.Medek     Mir.Musil
*5.5.1947     *18.7.1953
Na tomto místě nám
zahynuly
dva mladé životy.
Náhle je osud tragicky vzal
ostaly nám smutné chvíle
a v srdci zármutek a žal.
Vzpomínáme
TJ Vítkov.

...když jsem zpracoval zatím známé skutečnosti, poprosil jsem o pomoc svého kolegu Láďu Řezáče - ten se vydal na místo neštěstí a vida - výsledek se dostavil:

"Bývalý" pomníček se nalézá na silnici Chrastava - Horní Vítkov, po pravé straně, asi 500 m od pomníku a asi 200 m před odbočkou k pomníku Czoma, v mírném "esíčku", pod vedením vysokého napětí (100 kV).

Pomníček je uražen z lože , bez desky a opřen o srovnané metrové dřevo asi 5 m po směru na Horní Vítkov. Desku údajně má doma p. Medek, ale nezjistil jsem jedná-li se o otce nebo bratra.

K nehodě jsem zjistil následující: Nehoda se stala 23.7.1971 po šesté hodině ranní. Pan Medek jel na motocyklu z noční směny. Pan Musil zaspal a jel do zaměstnání také na motocyklu, pravděpodobně jeli oba dva větší rychlostí středem vozovky, kde se následně střetli.

Pomníček Medka a Musila (skica Emil Novák)

Text Herbert Endler,
člen spolku přátel pomníčků a památných míst Jizerských hor Patron.
Prameny:
vlastní archív autora
sdělení Ladislava Řezáče


[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}