Uctění památky Emila Nováka

Stejně jako každý rok se konala vzpomínka na Emila Nováka. Letos od jeho úmrtí uplynulo již 15 let. Sešli jsme se v poměrně hojném uvodni počtu dne 12.4.2004 (Velikonoční pondělí) u Bártlovy boudy. Oficiální sraz byl v 9:00. Většina lidí přijela vlakem do Bílého Potoka, část auty. Přivítalo nás pěkné slunečné počasí.

Chvíli po deváte jsme se vydali nahoru po žluté značce údolím Hájeného potoka. V jistém místě je pak třeba odbočit a vydat se nahoru směrem ke věži Grálu. stoupani První zastávka ovšem nebyla až u věže, ale u zbytečků spadlého německého letadla (také se k němu Herbert hrdě hlásil :-)) Stop po letadle je opravdu málo, jenom pár drátů a zpečené kameny. Významná stopa, kterou zanechalo, je paseka, která ani po těch letech nezarostla. u letadel

Věž Grálu je od spadlého letadla nedaleko a skoro po vrstevnici. K památce na Emila Nováka jsme dorazili docela brzo, už v 9:45. Počasí se začalo pomalu kazit a už to vypadalo, že začne pršet. Po půlhodinovém zapalovani svicky setkání a zajímavém povídání jsme se vydali nahoru směrem na Tišinu, kde se dva lidi oddělili a vyrazili nahoru na Smrk. Zbytek pokračoval kolem pramenu hraběnky Marie ke Francouzským kamenům, kde byla další větší zastávka. stoupani na tisinu

Postupně jsme prošli všechny zajímavé skalní útvary v okolí (někteří z nás tu byli úplně poprvé). Je jich tu několik - Napoleon, Francouzská čapka, Bastilla. Ostatně se stačí podívat do poslední fotogalerie, kde jsou fotky shromážděny. Od Francouzských kamenů jsme klesali jenom kousek ke Kauschkově veži a pak k Věži loučení. francouzske kameny vez louceni Od Věže loučení jsme dále klesali k Hubertovu kameni (další ze skalních útvarů, který se dá zdolat jenom po "turistické" cestě). Počasí se už zase umoudřilo, bylo docela pěkně vidět, mezi stromy vykukovala Hubertka. Poslední zastávkou na výletě byl docela zajímavý kulatý balvan (který onehdá objevil Herbert, když hledal HUbertův kámen) v hustém smrčí. Ale dá se k němu dostat po svážné cestě.

Posledním úsekem naší cesty byl návrat k Bártlově boudě, už po asfaltu. Zajímavým zpestřením byl výhled na Kočičí kameny. kocici kameny Ve 12:45 jsme dorazili k Bártlovce a výlet oficiálně ukončili. Takže zase za rok.

[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}