VÝLET Pomníčky hluboko pod Černou Studnicí

Sobota 17.09.2011

Výlet se koná v sobotu 17. září 2011. Sraz účastníků na jablonecké zastávce ČD do příjezdu vlaku od Liberce v 9:06 hodin. Společný odchod v 9:10 hodin po žluté, směr Dolní Černá Studnice.

Zajímavosti na trase: 30 let starý pomníček Johna Lenona - Hofmanův křížek nad nádražím Nová Ves.

Připojení se dalších zájemců, na zkrácenou trasu o 4 km, na nádraží Jablonecké Paseky. Společný odchod v 10:50 hodin, po příjezdu vlaku od Tanvaldu. Účastníci od Liberce počkají 20 minut a mohou si prohlédnout okolí.

Dále navštívíme společně:  Rozvalený památník obětem války - Pomníky v bývalém areálu Bad Schlag - Fiedlerstein (zaniklá vyhlídka) - Skalka s letopočtem 1902 -Jhuh- - KYNAST - Poustevníkův kámen Lins Karl - Geologická zvláštnost Sloní tlapa - Podmáslové údolí - Plocha po desce z r. 1908 nad vodní nádrží, König.

Svačina v parčíku před prodejnou. Ostatní si mohou proběhnout Teprberk s EKOstezkou, hřbitovem a kostelíkem Panny Marie a nově opravený křížek U Anastázového Tondy, jak říkají Knoblochovu kříži.

Pokračujeme k Feixovu opravenému křížku, který má být v neděli 18. září vysvěcen. Pro zájemce je možná odbočka k rozhledně Nisanka.

Dále navštívíme: - Líbalův křížek nad tratí - Skalku, podobající se Jeanu Gabinovi - Památník obětem války v Pasekách - Körnerův pomník, dnes opět přestavěný - Císařskou památnou Lípu.

Celá trasa je dlouhá 10 – 12 km a je zde ta, výše uvedená možnost zkrácení.

Vlak z Jabloneckých Pasek jede každých 40 minut na oba směry.

Na vycházku zve a těší se Kuna Josef

Telefon: 721 935 321

joe.kuna@centrum.cz

 

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}