Vložit příspěvek

Vzkazy jsou určeny pro členy spolku a příznivce, takže sem vkládejte příspěvky, kterésouvisí s tematikou stránek. Ostatní příspěvky budou smazány. Z HTML tagů je možné použít pouze<a href=...> ostatní budou smazány!

 Jméno
 Předmět
 E-mail: 
 Vzkaz
Vzhledem k tomu, že se najde spousta de*ilů, které baví zahlcovat vzkazy spamem, vložte prosím do pole Kontrola poštovní směrovací číslo adresy spolku (najdete ho v hlavičce stránky).
 Kontrola
 

Schillerova deska se vrátí zpět na přehradu

Pamětní deska, která je umístěna na přepadu hráz přehrady ve Fojtce, upomíná německého básníka a dramatika Johanna Christopha Friedricha Schillera. Na rozestavěnou hráz byla připevněna stavebníky přehrady přesně v den stého výročí umělcova úmrtí - 9. května 1905. Pamětní deska má zajímavé osudy - po válce a odsunu německých obyvatel byla odstraněna, podařilo se ji však uschovat do manipulačního domku, kde byla v roce 1972 nalezena a vrátila se zpět na své místo.

Své místo deska znovu opustila až v roce 2012, kdy byla během prací na rekonstrukci koruny hráze a přemostění přelivů sejmuta. Po sejmutí bylo zjištěno poškození desky vertikálními prasklinami. Zásluhou pracovníků Povodí Labe byla Schillerova deska opravena, a na jaře 2015 se vrátí zpět na přehradní hráz.

[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}