Vložit příspěvek

Vzkazy jsou určeny pro členy spolku a příznivce, takže sem vkládejte příspěvky, kterésouvisí s tematikou stránek. Ostatní příspěvky budou smazány. Z HTML tagů je možné použít pouze<a href=...> ostatní budou smazány!

 Jméno
 Předmět
 E-mail: 
 Vzkaz
Vzhledem k tomu, že se najde spousta de*ilů, které baví zahlcovat vzkazy spamem, vložte prosím do pole Kontrola poštovní směrovací číslo adresy spolku (najdete ho v hlavičce stránky).
 Kontrola
 

Kaple na Kotelském vrchu opravena

Doslova z ruin povstala kaple Božího hrobu na Kotelském vrchu, jenž je severním pokračováním hřbetu Čertovy zdi v Podještědí. Na Kotelský vrch vede stará křížová cesta, vybudovaná v letech 1902 – 1904, od kaple sv. Anny, která stojí vedle silnice na začátku obce Kotel. Vrcholovou kapli Božího hrobu nechalo opravit město Osečná, jednotlivá zastavení na rekonstrukci zatím čekají. Obsáhlejší povídání připravujeme do prvního čísla Patronu v roce 2015.

[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Jméno: Daniela
e-mail: daniela.brouskova@seznam.cz
Předmět: Kaple na Kotelském vrchu

Spolu s Vámi mám radost z obnovy této kaple - pro niž se mi podařilo sehnat historické foto,podle kterého byla obnovena. Od kronikáře Osečné mám informaci,kterou získal od pamětníků. Nešlo o kapli Božího hrobu - nacházela se zde socha sv.Anny,která hrála písně o Panně Marii atp.Před kaplí bývaly lavičky. Boží hrob zde mohl být o Velikonocích vystavován,proto domnělé zasvěcení kaple Božímu hrobu.

Vzkaz vložen dne 1.6.2015 v 17:01:10 [Odpovědět na příspěvěk]

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}