Vložit příspěvek

Vzkazy jsou určeny pro členy spolku a příznivce, takže sem vkládejte příspěvky, kterésouvisí s tematikou stránek. Ostatní příspěvky budou smazány. Z HTML tagů je možné použít pouze<a href=...> ostatní budou smazány!

 Jméno
 Předmět
 E-mail: 
 Vzkaz
Vzhledem k tomu, že se najde spousta de*ilů, které baví zahlcovat vzkazy spamem, vložte prosím do pole Kontrola poštovní směrovací číslo adresy spolku (najdete ho v hlavičce stránky).
 Kontrola
 

Obnovení Schäferova kříže

V listopadu loňského roku bylo ukončeno restaurování tzv. Schäferova kříže v Novém Městě pod Smrkem. Tento kříž nalezl v roce 2002 člen Spolku Patron Ladislav Řezáč po pracném po studiu starých map, doptávaní se u lidí z okolí a po půlročním pátrání přímo v terénu. Připomíná Franze Schäfera z roku 1854 a ze země jsme jej doslova "holýma rukama" vyhrabali 7.8.2011 ve složení: Řezáč L; Makeľ R; Málek T. a Endler H. Památka čekala na obnovu 12 let, nalézt ji lze na Ludvíkovské ulici za posledním domem čp. 862 ve směru na Ludvíkov.
Více informací o nalezení a průběhu obnovy kříže přinese letošní první číslo časpoisu Patron, které vyjde začátkem března.

[ Vložit příspěvek do diskuze ]


Příspěvky k článku:

Doposud nebyl žádný příspěvek vložen.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}