Setkání u Krömerovy boudy

Otokar Simm - články - historie - (30.09.2016)

Před nedávnem si veřejnost připomněla 100 let od protržení přehrady na Bílé Desné. Ke stoletému výročí protržení přehradní hráze zorganizovali manželé Christa a Walter Gradlovi z německého Künzellu s několikaměsíčním časovým předstihem rodinné setkání na ... zobrazit celý článek.

Setkání u Krömerovy boudy

Otokar Simm - články - lidé, společnost - (26.07.2016)

V předprázdninovém období se u Protržené přehrady sešla početná společnost – potomci Josefa Krömera a jejich rodinní příslušníci. Jak známo, antonínovský učitel Josef Krömer se ve dvacátých letech minulého století zasloužil o postavení chaty zvané K ... zobrazit celý článek.

Vzácní hosté u Krop-Seffova kříže

Otokar Simm - pomníčky - pytlácké příběhy - (27.01.2016)

Zcela mimořádná návštěva dorazila vloni na podzim ke Krop-Seffovu kříži. V rámci exkurze připravené Krajským ředitelstvím Lesů ČR v Liberci sem zavítala pravnoučata Franze Clam-Gallase. ... zobrazit celý článek.

Oprava památky Marie Vaterové

Otokar Simm - pomníčky - památky - (30.11.2015)

K Lučanům a Maxovu mám odedávna blízko, je to můj oblíbený kraj. A tak není divu, že již mnoho let často projíždím či procházím i kolem pomníčku Marie Vaterové v Horních Lučanech. ... zobrazit celý článek.

Pomníček Panny Marie Bolestné v Horním Maxově je opraven

Otokar Simm - pomníčky - památky - (11.11.2015)

Již před dvěma roky, kdy byla dokončena a předána do užívání renovovaná maxovská křížová cesta, řekli si členové Spolku Patron, že by rádi obnovili i starý pomníček, stojící při silnici vedle bývalé kapličky Panny Marie Bolestné. ... zobrazit celý článek.

Nehoda Ernsta Daniela u Blumendorfu

Otokar Simm - pomníčky - dřevorubecké smrti - (20.10.2015)

Polská část Jizerských hor neoplývá příliš velkým množstvím pomníčků. Říká se, že schaffgotschská vrchnost si nepřála, aby byly připomínány nehody pytláků, pašeráků a snad ani dřevařů. ... zobrazit celý článek.

Boží muka v Horním Maxově jsou opravena

Otokar Simm - pomníčky - památky - (13.10.2015)

Členové Spolku Patron (Jiří Herčík, Herbert Endler a Otokar Simm) připevnili dne 8. října 2015 za deštivého počasí na pomníček ... zobrazit celý článek.

Památka padlých turnerů pod Bramberkem a její nepovedená oprava

Otokar Simm - pomníčky - památky - (08.07.2015)

Při takzvané Bramberské silnici, vedoucí z Lučan nad Nisou kolem pily do Horního Maxova, stával hostinec Zur Schweiz, zvaný též Schweizerbaude, tedy Švýcarská bouda. Nacházel se až pod Bramberkem, kde už silnice přestala stoupat. ... zobrazit celý článek.

Nové vydání mapy Jizerské hory a Frýdlantsko 1 : 50 000

Otokar Simm - články - obecné - (05.07.2015)

Právě v těchto dnech vyšlo 7. vydání mapy Jizerských hor a Frýdlantska. Obsahuje velké množství ... zobrazit celý článek.

Terénní úprava u pomníčku v Horním Maxově

Otokar Simm - pomníčky - památky - (15.06.2015)

Ve čtvrtek 11. června 2015 se podílelo 5 členů a 2 nečlenové Spolku Patron na úpravě terénu u pomníčku ... zobrazit celý článek.

Vyšla třináctá Ročenka Jizersko-ještědského horského spolku

Otokar Simm - články - - (16.04.2015)

V sobotu 11. dubna byla poprvé představena nová Ročenka JJHS 2014. Jedná se o její již 13. ročník. Stejně jako ty minulé, je i tato Ročenka určena nejen členům spolku, ale všem zájemcům o Jizerské, Ještědské či Lužické hory a jejich okolí. I tentokrát v n ... zobrazit celý článek.

Na Vysokém kameni roste rozhledna

Otokar Simm - články - - (16.03.2015)

Kdo z milovníků Jizerských hor by neznal vynikající rozhled z Vysokého kamene? Sotva bychom v polské části tohoto pohoří našli jemu rovný. A přesto, že vyhlídka z vrcholového skaliska je takřka dokonalá ... zobrazit celý článek.

Kouzlo hledání skutečnosti

Otokar Simm - pomníčky - dobrovolná úmrtí - (11.01.2015)

Ve chvíli, kdy jsme se pro jedno z loňských vydání spolkového časopisu Patron rozhodli připravit krátké připomenutí padesátého výročí úmrtí Franze Hausmanna, domníval jsem se, že půjde o snadnou záležitost. ... zobrazit celý článek.

Počet příspěvků ke článku: 2.

Kamenný kříž v Lukášově

Otokar Simm - pomníčky - památky - (07.01.2015)

Aby obyvatelé Lukášova nemuseli nadále pochovávat své zesnulé v sousedních Rýnovicích, od nichž se roku 1897 odtrhli, založili si v roce 1900 vlastní hřbitov. Dnes stojí na jeho místě pomník mající podobu žulového kříže. ... zobrazit celý článek.

Výstavy

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Spolek pořádá

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}

Zajímavé akce

V nejbližší době se nekonají žádné akce.

{všechny záznamy}